Üsküdar Çocuk Etkinlikleri

0

Validebağ Korusu Şölen Alanına Dönüşecek

Üsküdar Belediyesi’nin bu yılki 23 Nisan Şenliklerine has hazırlamış olduğu Validebağ Korusu’ndaki etkinliklerde yumurta taşımadan birdirbire, çelik çomaktan seksek oyununa, kör ebeden beştaş’a kadar 15 çocuk oyunu etkinliklere katılan çocuklara tanıtılacak ve oynamaları sağlanacak.

Ulusal ve uluslararası anlayışın temel prensiplerinden olan bir milletin kendi kültür değerlerini tanıma, yaşama, yaşatma, yeni nesillere aktarma hakkı ve sorumluluğu bilinciyle unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarımızı tanıtma etkinliği kapsamında çıkarılacak olan “Pabucu Yarım, Gel Beraber Oynayalım” isimli çocuk oyun kitabı da etkinliklerde çocuklarımıza hediye edilecek.

Validebağ etkinlikleri kapsamında ayrıca çocuklara 1.000 adet uçurtma ve topaç da dağıtılacak. Dağıtılacak olan uçurtma ve topaçlarla Validebağ Korusu tam bir şölen alanına dönüşecek.

Şölen alanında şişme oyun grupları, sahne etkinlikleri, okul gösteri grupları, müzikli palyaço Show, Maskot rock ve bando grupları, çocuk mehter takımı, sihirbaz, jonglör, pandomim, kukla gösterileri, Karagöz-Hacivat, balon Show ve oyun atölyeleri  yer alacak.

Çocuklara pamuk şeker, popcorn, macun ve limonataların ücretsiz olarak  dağıtılacağı etkinlikler süresince ayrıca ÜFTUD ekipleri çeşitli gösteriler düzenleyecek.

27-29 Nisan tarihlerinde Validebağ Korusunda Saat 12.00-19.00’da yapılacak olan 23 Nisan Şenliklerine davetlisiniz…

http://uskudar.bel.tr/tr-TR/haberler/Sayfalar/Haber.aspx?hid=4164

 

Share.

Leave A Reply