Türk Yapımı Savaş Oyunu: Nusrat

0

Çocukların ve gençlerin dünyalarını saran mobil oyunlar, psikososyal sağlıklarını ne kadar etkiliyor? Çocukların ulaşabileceği her yerde subliminal içerikli filmler, afişler, oyunlar bolca bulunuyor. Anne babalar izin vermekle vermemek arasında gidip geliyor. Yanıbaşınızdaki yavrunuz hiç bilmediğiniz zihin oyunlarına, beyin kontrolüne emanet ediliyor. Sınırlandırmaya çalışırken zaman zaman izin verilebilir mobil uygulamalar olması gönlümüze su serpiyor.

resized_c6945-5820afis1
İşte Gençlik ve spor bakanlığının tamamen kendi emekleriyle çıkarttığı, tarih bilinci kazandıran, milli ve manevi değerlerimizi güçlendiren, hem eğlendiren hem öğreten oyun NUSRAT mobil uygulaması bizlerle. Oyun kompozisyon, müzikler ve seslendirme olarak gerçekten sürükleyici.

Çanakkale Savaşları’nın 100. yıl etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen mobil oyun Nusrat, kısa sürede mobil marketlerde üst sıralara çıktı.
Bakanlık tarafından ses ve görüntü efektleriyle hayata geçirilen proje kapsamında Nusrat, ilk hafta sonunda toplam 20 bin indirme sayısına ulaştı. Ayrıca oyunun fragmanı, kısa bir süre içerisinde 10 bine yakın izlenme sayısı elde etti.

Uygulamanın yayınlanmasıyla birlikte ilk gün Google’ın ‘Global Top 500 En Yeni Uygulamalar’ sıralamasına 284. sıradan giriş yapan Nusrat, bir hafta sonra da ‘En iyi 24’ sıralamasına girdi. Android ve iOS platformlarında indirilen oyun içerik olarak heyecanlı olmasıyla birlikte ayrıca gençlerin tarih bilgisine katkı sağlayacak.

Peki oyunun içeriği nasıl?

3 boyutlu bir mobil oyun olan Nusrat’ta, elinde kalan son 26 mayını Çanakkale Boğazı’na yerleştirip düşmanı yenilgiye uğratan Nusrat Mayın Gemisi’nin tarihi görevi işleniyor. Oyunun diğer bölümlerinde de oyuncular 18 Mart Deniz Muharebesi, Tekke Koyu Çıkarması, Kirte Köyü Muharebesi, Arıburnu Çıkarması ve Conk Bayırı gibi savaşların yaşandığı bölgelerde başarılı olmaya çalışacaklar.

Oyunun Amacı Nedir?

Apphic Limited olarak, büyük bir özveri ile çalışarak 6 aylık bir süreçte, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında siz kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmayı hedefleyerek “Nusrat – Asrın Harbi Çanakkale” Mobil Oyun Projesini, Gençlik ve Spor Bakanlığımız için geliştirdik.
Oyunun tümünü kapsayan 6 bölümün tüm Level Tasarım Planlamaları, Unity Oyun Motoru ile IOS, Android ve Windows Phone Mobil Platformları için yazılım geliştirmeleri, 3 Boyutlu Fragman ve Sinematik Çalışmaları, Animasyonlar, Konsept Tasarımların oluşturulması, Grafik – Tasarım planlamaları büyük bir titizlikle tarafımızca gerçekleştirildi. 6 Ayın sonunda, Apphic Limited olarak, Milletimize ve Bakanlığımıza böylesine gurur verici ve şahlandırıcı bir Mobil Oyun sunabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.
Oyun içerisinde bulunan tüm muhteşem Seslendirmeler ve duygu yüklü Müzikler, projelerimizde birlikte çalıştığımız Partnerimiz 3K1A Ses – Müzik Stüdyosu tarafından hazırlandı.

Nusrat – Asrın Harbi Çanakkale Mobil Oyun Projesi, bizler için bir gurur tablosudur. Eğer sizlerinde aklında bir Mobil Oyun, Mobil Uygulama Projesi bulunmaktaysa ve hayata geçirmek istiyorsanız, bizlere bir mesaj bırakmanız yeterli. Birlikte hayata geçirelim.

screenshot_2(93)Mücadeleye Sen de Katıl
Dünya’nın en güçlü donanma ve ordularına karşı kazanılan bu büyük zafer, eşsiz bir fedakarlık, vatan aşkı ile verilen asil bir mücadelenin sonucu kazanılmıştır. Bugün vatan aşkı ile bu ülkeyi daha ileriye götürmek arzusu ile yapılmasına vesile olduğumuz bütün işlerde, O gün bu topraklarda verilen mücadeleyi, daha dün gibi aklımızdan çıkarmıyoruz. Anadolu insanının birlik ve beraberliği ile yazılan bu kahramanlık destanı, aynı gaye ile çarpan yüreklerin omuz omuza verdiği mücadelenin bir eseridir. Tıpkı, ülkemizi savunmak için, yurdun dört bir yanından korkusuz ve hesapsızca Çanakkale’ye giden yiğitler gibi, memleketin neresinde olursan ol, yaptığın tüm işlerde o gün yapılan fedakarlığı hatırla ve mücadeleye sende katıl…

Böyle bir oyunu gençlerimize hazırladıkları için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür ediyorum…

 

Share.

Leave A Reply