TRT Okul Böyle İnşa Edilir

0

Meraklı, araştırmayı seven, çok soru soran çocuklarımızın susayan zihinlerine adeta şelale etkisi yapmak için birebir olan trt okul program serilerinden Böyle çalışır, Nasıl Üretilir den sonra Böyle İnşa Edilir programı Rehnuma faydalı izlenebilirler listemizde bizlerle…

Bu program özellikle mimari yeteneği olan, legolarla oynamayı, maketlerle uğraşmayı seven çocuklar için çok ilgi çekici.

Sizce hangisi daha ilginç? Akıllara durgunluk veren bilim ve teknolojiyle yapılmış, en büyük olmak için yarışan yirmi birinci yüzyıl gökdelenleri mi? Günümüz mimar ve mühendislerinin hayal güçlerini zorlayan, Tanrı’ya adanmış geçmişin şaheserleri mi? Peki hangisi daha zor? İki kıtayı, havadan ve denizin altından birbirine bağlamak mı? Yoksa, bütün uzunluk ve açılarının oranı “Pİ” sayısı olan, bir cami inşa etmek mi?

Bir tek yanıt var: Hepsi! “BÖYLE İNŞA EDİLİR?” programı, günümüz yapılarının geldiği son noktanın ve geçmişin aydınlatılamamış bilge mühendisliğinin izini sürüyor… İster tarihi olsun isterse modern mimari, bu eserlerin bütün yapım aşamalarını, animasyonlarla akıl almaz özelliklerini ekrana getiriyor.

Bugüne kadar yayınlanmış bölümleri burada.

BÖYLE İNŞA EDİLİR” TRT Okul’da…

Share.

Leave A Reply