Tiny Oyun Halısı

0

İstanbul’da tüm akrabalarından uzak, bir de ilgisiz komşulara sahip biriyseniz yalnız başınıza çocuk yetiştirmek öyle zor oluyorki.Bebeğin 2 dk uykusunu bile fırsat bilip bişeyler yapmaya uğraşıyorsunuz. Normal karnı tok, uykusunu almış olduğu zamanlarda ise onu yalnız başına oyalayacak birşeyler arıyorsunuz.

İşte bu sebeplerden araştırıp bulduğum bu oyun halısı oğlumu 2 aylıktan 10 aylığa kadar çeşitli şekilllerde oyaladı.Hem sesli, hem dokunsal, görsel uyaranlar içeren bu oyuncak bizim işimize çok yaradı.

Ayakları hareket edince bir yere vurunca bir müzik başlıyor, elini bir yere vurunca bi yerler haşırdıyor vs… bir sürü oyunlar var.Çocuk 1 aylıkken bile alınabilir.Zaman çok ilerlerse faydalanma süreniz azalır.Çünkü 10 aylıktan sonra ilgi alanından çıkıyor.

Oğlum şuanda 3,5 yaşında bu oyuncağın sopalarını çadır yapmak için kullanıyor 🙂

Burada anlatılan model prenses modelinini açıklaması ama ürün diğeriyle aynı sadece renk farkı var…

Ürün lisansı israilmiş bunu görünce üzüldüm ama oyun halıları arasında bundan iyisi şuanda yok maalesef 🙁 Yerli üreticilerden daha güzelini bekliyoruz 🙂

Hitap Ettiği Yaş Aralığı : 0 Ay ve 10 ay

 

Özellikleri:

Yeni GYMINI PRENSES Prenses Tekmele ve Oyna Halısı™ halısı küçük prensesinizin gelişimi için birçok aktivite sunar. Taşınabilir Tekmele Paneli ve geniş aynası ile bebeğiniz eğlenerek becerilerini geliştirecektir.

GYMINI PRENSES TEKMELE VE OYNA JİMNASTİK HALISI ™ bebeğin kaba hareket kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olur. Bebek yüzükoyun yattığında, kenarlardaki geniş ayna ve resimlerle battaniye, başını ve boynunu kaldırması için bebeği teşvik eder.

Birden fazla duyuya yönelik oyun deneyimi

GYMINI PRENSES TEKMELE VE OYNA JİMNASTİK HALISI ™ değişik kumaş, doku ve şekillerin uyardığı duyuların yanı sıra, battaniye üzerindeki ses ve görüntü çeşitliliği ve asılı oyuncaklarla, gerçek bir birden fazla duyuya yönelik oyun deneyimi sunar. Bebek, duyuları arasındaki koordinasyonu geliştirerek, oyuncaklara odaklanır, onlara dokunur, elleri ve ağzıyla onları keşfeder.

1-2 ay

”Kemer efekti”, nispeten kapalı bir alanın güvenliğini sağlayarak, bebeğin sakinleşmesine yardımcı olur. Bu, klasik müzikle birlikte, müzik, ahenkle çalan zil ve başının üzerinde asılı duran daha geniş, renkli oyuncaklarla duyularını uyarırken, GYMINI PRENSES® TOTAL PLAYGROUND™ ‘u bebek için güven duygusu sağlayan, özel, rahatlatıcı bir alan olarak aktivite jimnastiği yapar.

3-4 ay

GYMINI PRENSES® TOTAL PLAYGROUND™ aktivite jimnastiği birden fazla duyu uyarısı sunar.

Görme duyusunu renkli oyuncaklar, net illüstrasyonlar ve yanıp sönen ışıklarla uyarır.

İşitme duyusunu klasik müzik ve diğer çeşitli seslerle uyarır.

Dokunma duyusunu geniş doku ve malzeme gamıyla uyarır.

GYMINI PRENSES® TOTAL PLAYGROUND™ aktivite jimnastiği bebeğin kaba hareket kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.

Bebek, yüzükoyun yatarken, kenarlardaki geniş ayna ve ilüstrasyonlarla battaniye, kafasını ve boynunu kaldırmasına teşvik eder.

Kick & Play™ (tekmele ve oyna) tepki yastığı tekmelemesine ve bacaklarını güçlendirmesine teşvik eder.

Sırtüstü yatarken, asılı duran oyuncaklar bebeği, uzanıp dokunmaya, onlara vurup hareket ettirmeye, aynı zamanda kavrama becerilerini kullanmaya teşvik eder.

Bu, ince hareket becerilerini geliştirmeye ve el-göz koordinasyonunu mükemmelleştirmeye yardımcı olur.

GYMINI PRENSES® TOTAL PLAYGROUND™ aktivite jimnastiği, asılı duran oyuncağa vurma ve onun sallanmasını sağlama, veya cevap paneline vurup ışıkların yanıp sönmesini veya müziğin çalmasını sağlama gibi etki-tepki deneyimleri için birçok fırsat sunar.

Aynı zamanda EQ’ya iki şekilde katkısı olur: bebeği rahatlatan kaliteli klasik müzik ve kenarlar, vücut şekliyle ilgili bilgisinin gelişiminin temeli olan yansımasını keşfetmesine ve yüz özelliklerini öğrenmesine fırsat tanıyan ayna.

Buna ilaveten, aynaya bakmak bebeği ses çıkarmaya teşvik eder, klasik müzik dinlemek ise dil ve iletişim becerilerini geliştirmesine katkıda bulunur.

5-6 ay

GYMINI PRENSES® TOTAL PLAYGROUND™ aktivite jimnastiği yedi gelişme unsurunun gelişimine katkıda bulunur.

Şimdi bebek, bütün müzikal özelliklerden keyif alabilir, yakın ve uzak, geniş ve küçük görsel uyarımları izleyebilir.

Bebek, elleri ve ağzıyla oyuncakları keşfederken veya battaniyedeki uyarıcı parçalarla oynarken dokunma duyusunu geliştirir.

Bebek, işitsel ve görsel tepki elde etmek için Kick & Play™ tepki yastığını tekmeleyerek veya ona vurarak bacak ve el kaslarını güçlendirir.

Aynı zamanda, bir eliyle bir şeye vururken diğer eline dayanarak ağırlığını bir yandan diğer yana değiştirir.

Bebek, asılı duran oyuncakları çekerek ve keşfetmek için ağzına koyarak, onları kavrar, böylece ince hareket becerileri ve el-göz koordinasyonu gelişir.

GYMINI PRENSES® TOTAL PLAYGROUND aktivite jimnastiği, ses, işitsel tepki veya görsel uyarıcı elde edilen, bebeğe etki-tepkiyi öğreten çeşitli aktiviteler sunar.

Yüksek kaliteli klasik müzik ve bebeği kendi yansımasıyla konuşmaya teşvik eden geniş aynayla, aynı zamanda bebeğin dil ve iletişim gelişimine katkıda bulunur.

Aynada kendi yansımasına bakması, bebeğin vücut görüntüsüyle ilgili bilgisinin gelişimine katkıda bulunur ve müzik duygusal zekasına katkıda bulunmak üzere onu rahatlatır.

6-10 ay

Kemerlerin kaldırılmasıyla, bebek, aktivite battaniyesinde yatmaktan veya oturmaktan keyif alır ve duyuları uyarılmaya devam ederken oyuncakları keşfeder.

Bebek, görünüp kaybolma şeklindeki oyunlarla oynayarak hareket becerilerini mükemmelleştirir ve cisim kalıcılığını anlamaya başlarken, etki ilişkilerini öğrenir.

Özellikleri:

İki ayrı pozisyon, bebeğin çalıştıracağı Kick & Play™ (tekmele ve oyna) yastığı

Bebek tarafından aktive edilen tekmele oyna paneli

Açık ve kapalı kenarlar

Geniş ayna

5 adet sallanan oyuncak-çıngırak, diş kaşıyıcı ve zil

Halının üzerine saklı eğlenceli aktiviteler

Kenarlar yukarıda olduğunda güvenlik sağlar

Kenarlar aşağıda olduğunda daha fazla oyun alanı sağlar

Katlaması kolay, her yere götürülebilir

Çocuk bezini kolayca değiştirmek için aşağı indirilen kemerler

 

uygun fiyatlı satın alım için:

http://www.e-bebek.com/tiny-love-gym-maymun-adasi-jimnastik-halisi_TLO-80952

Share.

Leave A Reply