Şampuan Şişmanlatıyor

0

Kozmetik ürünlerinin içinde bulunan birtakım kimyasalların şişmanlamaya neden olduğu belirlendi .

New York Mount Sinai Tıp Merkezi’nde yapılan bir araştırma, şampuan ve sabun gibi temizlik  ürünlerinin yüzde 70’inde bulunan fitalat maddesinin iç salgı bezlerinin işlevini sekteye uğrattığını gösteriyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre; endokrin salınımında görülen işlev bozukluğunun, hormonların çalışma kapasitesini etkilediği bulgusuyla karşılaşan uzmanlar,

aynı etkiyi yaratarak uzun vadede obeziteye sebep olan Bisphenol-A maddesinin de plastik su şişelerinde ve biberonlarda bol miktarda bulunduğunu belirtiyor.

Araştırmayı yapan ekipte bulunan Pediatrist Maida Galvez, 330 çocuk üzerinde yapılan çalışma sonucu endokrinel işlev bozukluklarına neden olan bu maddelerin vücut yapısında birtakım

değişikliklere neden olduğu görüşünde.Şampuan, sabun ve kozmetiklerin yüzde 70’inde bulunan ‘kimyasal kalorilerden’ kaçınmak için organik ve kokusuz ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.

www.haberturk.com
Su içsem yarıyor, ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum diyorsanız bir sebebi de kullandığınız kozmetikler şampuanlar olabilir. Hiç futursuzca başımıza döktüğümüz cildimize sürdüğümüz şampuanlar, kremler, losyonlar ne kadar doğal?
Hele minik yavrularımız onlar daha tazecik hücreleriyle şampuan ve jellerin kimyasallarına maruz kalıyorlar. Annneleri onların giysilerini sabunla yıkasada kucağına aldığında annesinin giysisinden gelen fosfatlar yine yavrularımızı etkiliyor.
Bu haberi okuyup peki alternatifi ne diyorsanız? Organik ve çevre sertifikalı fosfatsız ürünleri olan %100 yerli Türk  ERSAĞ markasının ürünlerini tavsiye ederim.
Ürünlerin içerisinde Hindistan’dan ithal edilen RİTHA bitksi vardır.Bu bitki 55 etken antimikrobiyel madde içerir.
Eğer ürünleri devamlı kullanıp indirimli almak yada kişisel olarak evden satarak para kazanmak istiyorum diyorsanız.
Linkteki formu ücretsiz doldurun sponsor numarası yazan yere 400048 yazın. Size ulaşalım.
Sağlık ve Afiyetler…
Konuyla ilgili diğer bir yazım: Doğal Temizlik Ürünleri
Share.

Leave A Reply