Peygamberimiz (SAV)’den Hikayeler

0

Sizlere Yeni çıkan çok güzel 6 adet kitaptan bahsetmek istiyorum.

Kitaplar Hilal Küçük Özdamar tarafından yazıldı. Her kitapta çocukların çok sevdikleri Ayşe teyzeleri çocuklara çok güzel hikayeler anlatıyor.

Bu hikayeler Peygamber (SAV)’in hayatından çocuklarla ilgili yaşanmış olaylardan kesitler. Bu seride Peygamberimizin yaşadığı bazı olayları ve buna binaen söylediği hadisleri rivayetin aslını koruyarak hikayeleştirilmiş.

Çocuklarımızın karakter eğitimine katkısı olacak ve onların anlayabileceği düzeyde olayları ve hadisleri seçilmiş. Metinlerin seslendirilmesi ise çocuklara, kendi başlarına  istedikleri kadar dinleme, öğrenme olanağı sunuyor. Yine sesli anlatım Türkçelerinin gelişmesini, konuşma ve anlama yeteneklerinin artmasını sağlıyor.

 

Kitaplarda asıl amaç: Çocukların Peygamber SAV’i tanıyarak büyümesi.

Kitap sesli kitap olarak tasarlandığından bir çok faydası var. Çocuk kendisi sayfa numarasına bakıp yandaki butondan istediği sayıya basarak hikayeyi dinleyebiliyor.

Hem sayılarıda öğrenmiş oluyor. Çocuklarına masal okumaya doyuramayan anneler içinde güzel bir kaçamak. 🙂

 

Sesli kitaplarda genelde ses boğuk ve net olmuyor, fakat bu kitaplarda ses çok net ve akıcı çocuk rahatça kendi kendine bile dinleyebiliyor.

Peygamberimizin, çocukların kişilik gelişimine katkı sağlayacak öğütleri ve davranışlarını, çocuk hikayelerine dönüştüren çizgi film tadında resimlerle süslenen hikayeleri yazan arkadaşım Hilal Küçük Özdamar yoğun bir araştırma ve çalışma sonucu bu kitapları hazırladı, kendisi de bir anne olduğundan çocuğun dünyasına çok hakim ve cezbedici şekilde kitapları oluşturdu, bu yüzden kitap çocuklar tarafından çok severek tekrar tekrar dinlenebiliyor.

Hedeflenen yaş gurubu genel olarak 2-6 yaş okul öncesi çocuklar.

Kitaplar birçok sitede satılıyor. İşte bir tanesi.

Share.

Leave A Reply