Neva Toys Ahşap Bloklar

0

Neva toys’un bu tahta oyuncakları ile hayal gücünün sınırlarını yok edip her türlü şekli, evi,arabayı mekanı tasarlayıp inşa etmeniz mümkün. Neva toysun 0 yaştan itibaren oyuncakları mevcut ama ben bizim sıklıkla oynadığımız tahta bloklardan bahsetmek istiyorum. Bu tahta bloklar 1,5 yaştan 50 yaşına kadar oynanabilir 🙂

Legolara bir alternatif olarak çocuğa sunulabilecek bu oyuncak legolardan daha esnek ve şekil imkanı sunuyor. Çocuğu ile birlikte ne yapacağını bir türlü bilemeyen, oynadığı oyunlarda hemen sıkılan anne-babalar içinde eğlenceli bir oyuncak. Tek dezavantajı dağıldığı zaman toparlanması zaman alıyor. Çocuğunuzla birlikte toplayarak onunda düzenleme becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Resimde oğlumla birlikte yaptığımız tatil yeri ,havuz ve babasıyla yaptığı çeşitli projeler var. Binlerce şekil yapılabilen bu oyuncak takımını tüm aileler evlerinde muhakkak bulundurmalı . Tahta olması sebebiyle sağlık açısından da oldukça zararsız, çok kullanışlı olan bu oyuncak anne-çocuk yada baba-çocuk etkinliklerinde iki tarafında sıkılmadan zevk alarak vakit geçirdiği nadir aktivitelerden.

 

 

 

 

Neva toysun tahta oyuncak alanında birçok oyuncak alternaifi bulunuyor. Biz nevka, renksiz blok, ahşap blok, nevabloks oyuncaklarından aldık. Dolayısıyla baya bir  tahta oyuncağımız oldu. Bunları plastik kapanır kutularda saklıyor ve zaman zaman ortaya çıkarıyorum.

Küçük Mimar Sinanlar için iyi bir alıştırma olan bu tahta bloklar ile çocuğunuzla keyifli, eğitici ve öğretici zamanlar geçirebilirsiniz…

Share.

Leave A Reply