Marketteki Zararsız Aburcuburlar-3

0

Benim gibi (0) ve oğlum gibi (A) kan gurubuna sahipseniz herşeyin kıtırını sevenlerdensiniz demektir.

Sert atıştırmalık sevenler olarak sağlıklı, abur cubur, kıtır kıtır birşeyler bulmak gerçekten zor.

Sağlıklı olanı aramazsanız cipsler, bisküviler, krakerler bu ihtiyacınızı görür ama için içine margarin, katkı vb… girince maalesef her istediğimizi yiyemiyoruz.

İşte hem kıpkıtır olup, hemde çok lezzetli olan bir ürünü sizlere tanıtmak istiyorum.

Daha önce tanıttığım fındıkbadenin üreticisinden yine bu ürün. Şirket bazı ürün guruplarında özellikle, koruyucu katkı, margarin, küflenmeyi önleyici gibi katkılar kullanmamayı benimseyerek zevkimize hitap eden ürünler çıkarmayı amaç ediniyor.

Kantucini bunlardan biri. İnternette bir arama yaptığınızda kantucinin bir italyan gevreği olduğunu öğreniyorsunuz. Ama Bizim damak tadımızada çok uygun ve lezzetli bir atıştırmalık.

Fındıkbade’nin üretici firması benim yazımı görüp teşekkür etmek için bana bu kantucinelerden koli koli yolladı ve bende etrafıma dağıttım. Sadece ben değil verdiğim herkes bayıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tadı bebek bsküvisinin daha kıtır hali gibi. Kahveli, Tahıllı ve Meyveli olmak üzere şimdilik 3 çeşidi var. Kahveli ve meyvelileri hemen tükettiğimiz için onun resmini çekemedim. Bizim favorimiz MEYVELİ olan. Ağzınıza gelen kuru meyve parçaları sizi oldukça hoşnut ediyor.

Yine küçük çocuğu olup doğal beslenme gayretinde oluğu için bolca kantucini verdiğim bir arkadaşım ilk yediğinde şöyle demişti :” bundan koli koli almak istiyorum :)” yine hamileliğinin ilk günlerinde pek birşey yiyemeyen, midesini bastırmak için kuru bişeyler arayan mecburen çubuk kraker yiyen bir arkadaşımda bu ürünün niye daha önce çıkmadığını soranlardan.

Özellikle katı gıda ve diş çıkarma döneminde dişlerini kaşımak ve aynı zamanda doğal besinlerle çocuğunu beslemek isteyenler için ideal bir ürün.

Reklam gibi görünebilir ama katkısız ürün satmayı göze alıp, ürünün raf ömrünü uzatmayan üreticileri elimden geldiğince desteklemeye çalışıyorum.

Ürünün içeriğinde hiçbir katkı içermediği zaten yazıyor. Ama ben yinede güvenemeyip tanıtacağım için üreticisine sordum:

“Merhaba hiç bilmediğim yine içeriği doğal birçok ürününüz varmış. Hepside çok orjinal ve hoş lezzetler.

İçerikleride çok güzel. Ama birkaç sorum olacak. İçeriklerinde koruyucu katkıyla ilgili bir bilgi yok, koruyucu katkı içeriyorlar mı?

Birde bu ürünleri almak isteyenler nereden alabilirler?

Üreticinin Cevabı:

“Merhaba Büşra Hanım, ürünlerimizin hiç birinde ürün ömrünü arttırıcı hiç bir katkı maddesi içermemektedir.

Biz ürünlerimizin ömrünü arttırmak için ürün içeriğinde kullandığımız materyalleri günlük ve kalitesi en yüksek bileşenleri tercih ediyoruz.

Kantucini’de içeriğini bilmediğimiz yalnızca kabartma tozu bulunmaktadır.

Fındıkbade’de ise bilmediğimiz hiç bir şey yoktur, Fındıkbade guliten ve glikoz içermez;

Kantucini’de glikoz yapay aroma margarin bulunmamaktadır.

Dolayısıyla biz insan sağlığına zarar verecek hiç bir materyalleri kullanmamayı kendimize ilke edindik.

Fındıkbade’yi İstanbulda bir çok noktada Türkiye genelinde A101 mağazalarında;

Kantucini’yi bizim ürünlerin satıldığı birçok noktada Sarıyer marketlerde yakın bir zamanda Çağrı marketlerde belkide Türkiye genelinde BİM mağazalarında bulabileceksiniz.”

Ben daha kantuciniye piyasada rastlayamadım. İlk gördüğümde merak etmeyin buradan paylaşacağım.  Üreticilere bu hassasiyetleri için tekrar teşekkür ederim.

Share.

Leave A Reply