İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi

0

Bu soğuk havalarda çocukla gezilebilecek en güzel mekanlardan biri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi.

Gülhane parkında açılan bu müze Hz. Peygamber (sav) ‘den beri bizim ecdadımızın geçmişteki teknolojik icatları, tedavi yöntemleri, buluşları ile ilgili binlerce araştırmayı sergiliyor.

Tarihi medreselerden, toplara, kupa, hacamat aletlerinden, külliye maketlerine kadar çok çeşitli sahalarda bilimsel projeler sergileniyor.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklarında çok ilgisini çekecek şekilde dekore edilmiş. İnsan kendini başka bir armosferde, başka bir yüzyılda hissediyor.

Özellikle tavanlara bayıldım. Böyle dalga dalga şeklinde, kitap sayfaları gibi de deniz gibi de diyebiliriz.İleride kendimin dekore edebileceği bir evim olursa tavanları böyle yapmak isterim 🙂

İslam dinimizin alçaltılmaya ve şanlı tarihimizin unutturulmaya çalışıldığı bu devirde tüm anne- babaların çocuklarını muhakkak buraya götürmeleri ve anlatmaları gerekir.

Çocuğunuzun ufku gelişir, icatçı ruhu ortaya çıkar, anlarki rambosunu kahraman yapan milletler aslında hayalllerden ibaret gerçek şuki bizim dinimizde, tarihimizde ne dehalarla ne büyük adamlarla, mucitlerle, kahramanlarla dolu…

Mekanı halkın hizmetine sunan İBB’ye de sonsuz şükranlar….

Tam adresi: Has Ahırlar Binası – Gülhane Parkı, Sirkeci İstanbul Telefon:0212 528 80 65


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişim ve Adres: İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi

 

 

 

Share.

Leave A Reply