Dadı Günlükleri

0

Yoğunluktan çocuğunu ihmal eden anne babalardan mısınız?

5-6 yaşlarında anne ve babası çok yoğun olduğundan bir dadı tarafından her ihtiyacı görülen bir yumurcağın hezeyanları ve dışarıdan görünen tablo var bu filmde.

Biz bu filmdeki kadar olmasada bir miktar yoğunluktan dolayı çocuğunu ihmal etmemeye çalışan anne babalardanız sanırım. Bu yüzden film beni etkiledi.

Özellikle çocuğun arabanın içinde telefonla konuşan anne ve babasının dikkatini çekmeye çalışması gözümün önüne oğlumu getirdi…

Her nekadar biz vakit ayırıyor gibi görünsekte çocuk için ona birebir kaliteli ayrılmayan zaman onun için ayrılmış sayılmıyor, Anaokulu rehberliğimizinde tavsiyesiyle artık daha çok vakit ayırmaya çalışıyoruz yavrumuza.

Bu filmi çalışan çalışmayan tüm anne ve babaların izlemesini tavsiye ederim. Çalışmayıp evde tüm gün temizlik ve dizi ile vakit geçiriliyorsa bununda çocuk nazarında bir değeri olmuyor.

Sevgili meşgul babalarda, minik yavrularının onlardan neler beklediğini ama nelerle karşılaştığını bu filmle görmüş oluyorlar.

Birde filmdeki mükemmel anne modeli bizim gibi biraz organik 🙂 ama kendince farklı kriterleri var mesela; soya rejimi yapıyor. Çocukta böyle yetişmiş bununla ilgilide birçok replik var.

Buda düşündürücü ama biz bedenimizin bize emanet olduğu bilinciyle doğru beslenmeye çalışan bir aileyiz 🙂

Filmde dadı tarafından aralarda anne ve babaya söylenen sözler gerçekten çok eğitici.

Bizim ülkemizde belki bu denli C tipi bir dadı durumu yok ama bizdede sanal dadılar var. İnternet ve Televizyon…

Sıkıldığımız, bunaldığımız her an adeta bir susturucu gibi kullandığımız televizyon, maalesef bizim çok değer verdiğimiz kıymetli yavrularımıza adeta dadılık, bakıcılık yapıyor.

Çalışan anneler içinde; dünyanın en değerli varlığını eğitimi, kültürü, yaşam tarzı hiçte size uymayan birine çocuğunu emanet etmek,

daha herşeyin tohumunun yeni atılacağı bir devirde onu başka bir insanın görgü ve terbiyesine bırakmak gerçekten zor bir durum. Hep diyorum keşke hiçbir anne çalışmak zorunda kalmasa…

Ben filmi TiviBu Seç izle servisinden izledim. Film Türkiye’de ” Dadım Aşık” ismiyle bulunuyor.

Asıl konusu şöyle;

“The Nanny Diaries” New Jersey’de yaşayan Annie Braddock’un (Johansson) üniversiteyi bitirdikten sonra geldiği Manhattan’da zengin bir ailenin çocuğuna dadılık yapma hikayesini anlatıyor.

Şehrin diğer tarafında yaşamanın hiç de kolay olmadığnı anlayan Annie, Bayan X’in (Linney) bitmek bilmeyen isteklerini yerine getirmeye çalışırken, oğlu Grayer’ın bakımını üstleniyor.

Derken binada tanıştığı gençle yakınlaşmaya başlayan Annie, zenginlerin dünyasında hiç de beklemediği olaylarla karşılaşıyor. Bu arada grayer’e bağlanıyor.”

The Nanny Diaries Fragman – Dadı Günlükleri Fragman

 

Ailece izleyecekler için; filmde bir iki sahne dışında sakıncalı sahne de yok.

İzleyip, kendine ders çıkaranlardan olabilmek dileğiyle…

Share.

Leave A Reply