Corona Zamanı Ev Hayatı 2

0

Birbirimizle hiç bu kadar yakın ve uzuun zaman geçirmediğimiz bir zaman dilimindeyiz. Hayat tarzımızın değişmesiyle birlikte alışkanlıklarımız ve bağımlılıklarımızda değişmeye başladı. Normalde yemek yapmayı ve yedirmeyi çok severim, fekat mütemadiyen ve üst üste her gün 2-3 öğün rutine binince işler değişti🤦🏼‍♀️.

Corona ev kampımızın ilk günlerinde salatalı pilavlı ana yemekli olan sofralarımız giderek sadeleşerek en son bu hale geldi. ‘Ortak bir tabaktan makarna kaşıklayıverin yavrum’ moduna geçince ben, çocuklarda da yemek seçme olayı bitmiş oldu 😬. Tarhana çorbasının kokusuna bile kuzu çevirme muamelesi yapılır oldu çok şükür. Çok iştahsız ve hiç bir şeyi beğenmeyen kızım bile dün akşam ‘açıımm’ şeklinde bağırarak 2020 kıyamet alametlerine bir yenisini daha eklemiş oldu 😇.

Belki anlatmak istediğimiz bir sürü duyguyu, hali ve mağduriyet durumlarını yaşayarak hem pekiştirmiş hem de çocuklarımıza anlatmış oluyoruz bu süreçte💐. Bakalım bu değişik süreç bizlerde daha ne etkiler yapacak? Bakalım yaşadığımız bu inziva bizler için ne gibi güzellikler getirecek.. Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler.. Kandiliniz Mübarek olsun. Rabbim Miraç gecesinin yüzü suyu hürmetine günahlarımızı affetsin ve üstümüzdeki belaları kaldırsın. Amin

Share.

Leave A Reply