Blog Yazmak

0

        Bloğuma yazdığım son yazıdan bu yana baya zaman geçmiş. Bu sürede ne yaptım? Yine yazmaya devam ettim aslında. Fakat artık bloglar çok fazla okunmadığı için instagram hesabımdan yazmaya devam ettim. Ama kürkçü dükkanıma yine döndüm. İnstagram hesabımda bu süre zarfında biriken yazılarımı da bloğuma aktardım.

İnsanlık artık uzun yazılar okumaya, uzun bir şeyler dinlemeye, izlemeye tahammülsüz hale geldi. Bu yüzden blog yazmak artık demode kaldı. Bir fikrin mi var? İki dakika hızlandırılmış reel çek. İki dakika bir hikaye at kardeşim.

Yazmakla ilgili bir sürü pozitif bilgi verebilirim. Rahatlatır, stresi alır, girişimciliği artırır, fiziksel ve zihinsel dinginlik sağlar vb.. Fakat yazmak benim için bir ihtiyaç. Konuşmayı da çok sevsem de yazmadan duramıyorum. Öyle günler oluyor ki yazmazsam patlayacakmış gibi hissediyorum. Yazacaklarım zihnimde birikiyor birikiyor ve genelde aniden 2-3 yazı yazarak ancak rahatlayabiliyorum.

Zihnimde biriktirdiğim şeyleri konuşsam konuşsam da yine yeterli seviyede ifade edebildiğimi düşünmüyorum. Söz uçar yazı kalır minvalinde belki de mazide kalsın istiyorum. Yazıda aklımdaki fikri baştan sona planlı toparlayabiliyorum. Unuttuğum bir şeyi yazının sonunda aklıma gelirse başına ortasına dönüp ekleyebiliyorum. Fakat konuşurken öyle olmuyor. Bu kuş bakışı, bütüncül bakışı konuşma planlı değilse sağlayamıyor insan.

Bu blog 2007 doğumlu oğlumla yaşıt. Yani buralar aslında dutluktu 🙂 oğlum 2 aylıkken başlamıştım yazmaya. Şimdi oğlum 14, kızım 7 yaşında 🙂 Dönüp o yazılarıma baktığımda ne kadarda çok uğraşmışsın annelikle diyorum kendime. Ama iyi ki de yazmışım. Kendi dönüşümümü görüyorum bu şekilde.

Merak edip soranlar için şuanda İstanbul Ünv. Sosyal Politika Dr. tez aşamasındayım. Bir yandan da dr sürecinde ödevler yazdım, şimdi de tez yazıyorum. Belki bu süre zarfında yazma ihtiyacımı bu şekilde de gidermiş olabilirim kim bilir…

Hala okumaya tahammülü olanlar için bundan sonra hem burdan hem instagramdan yazmaya ve paylaşmaya devam inşAllah 🙂

Sevgiler..

resim:gettyimage.com

 

 

 

Share.

Leave A Reply