Beyaz Fırın Suadiye

0

Suadiye Beyaz Fırın‘nın en üst katı çocuklu aileler için tasarlanmış güzel bir mekan. Oğlum burayı çok sevdi hiç çıkmak istemedi, birde arkadaş buldu kendine balonlarla, evle, tüm oyuncaklarla yorulana kadar oynadı. Bizde kenarda rahatça sohbet  edebildik. Dergi, gazete felan okuduk. Mekan 1-2 yaş gurubu anneler tarafından çok rağbet görüyor. Bu yaş gurubunu güvenle oyanatabileceğiniz çok fazla alternatif yok.

Ulaşımı oldukça güç olan bu mekanda park sıkıntısıda mevcut ama az ilerde ücretli parklardan birine arabanızı park edebilirsiniz. Buraya ulaşmak için o kadar çok trafik ışığı bekledik ki, eşim buraya vardığımızda neredeyse girmekten vazgeçecekti.

Mekanda çocukların güvenliği çok iyi düşünülmüş. Kalorifer petekleri dahi korunaklı, masa kenarları, merdiven başına konan parmaklık hepsi çocukların güvenliği için… Burada çocuk doğum günleri ve partileri yapılabiliyormuş.

 

 

 

 

 

 

Fakat mekanda çok büyük bir çelişki var. Herşey çocuklar için düşünülmüş ama menü hariç; biz şöyle alıp rahatça yiyebileceğimiz hiç birşey bulamadık. Herşey margarinli, margarinsiz birşeylerinin olmadığını kendileride itiraf ediyorlar.Gidip simit aldık onu yedik sadece. Tüm süslemeler, herşey çocuklara göre ama herşey margarinli, nasıl oluyorda bunu düşünemiyorlar bilemiyorum?

Annelerde maşallah hiç çekinmeden alıp bunu çocuklarına yediriyorlar, belki evlerinde margarin kullanmıyorlardır ama burada göz görmeyince gönül katlanıyor herhalde. Ama lütfen en azından çocuklara yönelik hazırlanan menülerde bunu istemeye ve beklemeye hakkımız olsun değil mi? Lütfen tepkinizi belirtin ve tereyağlı, zeytinyağlı ürünler isteyin…

Yada artık tak diyecek ben bir yer açacağım 🙂

Share.

Leave A Reply