Alper ve Burcu Davranış Eğitimi Kitapları

0

Kitapçıda dolaştığımız bir gün rastladık bu kitaplara. Klasik davranış eğitimi kitaplarında olduğu gibi ” ayşe odasını topluyor” “ali dişini fırçalıyor” tarzında değil çok daha güncel davranışları konu edip, yerleşmesini sağlamış bu kitap dizisi.

5 yaş ve üzerine hitap ediyor. Kitabın resimleri ve çizimleri harika, sanki elinizde bir tablet pc var sizde onu izliyorsunuz gibi 🙂 Biz oğlumla çok sevdik.

Alper ve Burcu ikizler onların başından geçen olaylar eğitici bir şekilde aktarılıyor. Boyut olarak biraz iri kıyım kitaplar. Resim defteri gibi.

Uzman pedegoglar hazırlamışlar bu seriyi. Şöyle diyorlar:

“Alper; annesi, babası kız kardeşi ve sevimli kedisi Komikçe ile küçük bir kasabada yaşıyor. Hayatı yeni yeni tanıyor. Merak ediyor, sorular soruyor:

“Babam kadar güçlü müyüm? Tüm oyunları ben kazanamaz mıyım? Oyuncakların Hepsi Benim Olmaz mı? Okula Gitmek Zorunda mıyım? Her Yemekten Yemem Gerekli mi?”

Bu kitaplarda Alper’in, yaramazlıklarına, deneyimlerine, öğrendiklerine şahit olacaksınız. Onun masum istekleri, safça soruları, bilmişlikleri hem güldürecek hem düşündürecek.

Alper her çocuğun en yakın arkadaşı olacak…

Onu sevmemek ne mümkün!..”

 

 

 

 

 

Burcu Serisi için ise;

“Burcu serisiyle çocuklar, günlük yaşamlarında sıkça karşılaştıkları sorunları aşarak doğru davranışlara yönelebilme adına çok özel deneyimler ve maceralar yaşayacaklar.

Burcu’nun hikâyelerini keyif alarak dinlerken/okurken yaşamlarını kıymetli becerilerle donatacak büyüme yolculuklarında daha güçlü ilerleyecekler. Burcu’nun renkli ve heyecanlı maceralarını okul öncesi dönem çocukları keyifle dinleyebilir ve ilköğretime yeni başlayan öğrenciler zevkle okuyabilir. Burcu dizisini, çocuklarını geleceğe daha güçlü ve sağlam karakterli hazırlamak için yürekten emek veren tüm ebeveynlere ve eğitimcilere öneriyorum.” diyor uzman pedegog.

Alper erkek çocuklarına, Burcu kız çocuklarına göre gibi düşünülüyor . Ama aslında her iki cinste ikisini okuyabilir çünkü konular genele hitap ediyor.

Kitap kitapçılarda 4,5tl ama bugun A101’lere 2,5 tl’den gelmiş. 1 hafta boyunca satışta. Kaçırmayın bitmeden hepsini alın derim. Biz şimdilik 3’ünü aldık, bitmeden serinin diğer kitaplarını da alalım.

 

Alper Serisi:

Her Yemekten Yemem Gerekli mi?

Okula Gitmek Zorunda mıyım?

Babam Kadar Güçlü müyüm?

Her Zaman Kazanmak İstiyorum

Oyuncakların Hepsi Benim Olamaz mı?

 

 

 

 

 

Burcu Serisi:

Küsmek İşe Yarıyor mu?

Neden Söz Dinlemem Gerekiyor?

Kimse Beni Oyuna Almıyor!

Neden Her İstediğim Olmuyor?

Oyuncakları Toplamak Kimin Görevi?

 

Kitabın temini burdan yapılabilir: http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=577149

Yada haftaya perşembeye kadar A101’lere koşun 🙂

Share.

Leave A Reply