%100 Organik Bitkisel Temizlik Ürünleri

0

%100 Organik Bitkisel Temizlik Ürünleri… Yaklaşık 4 yıldır ERSAĞ ürünlerini kullanıyorum . Bu kadar uzun süredir kullanıp, memnun kaldığım bir ürün zincirini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ersağ kullanmadan önce doğal beslenme ve doğal yaşamaya gayretli bir aile olarak neler denedik?

-En doğal olan sirke, boraks denemeleri yaptım. Maalesef sadece yer silmekten öteye gidemedim.

-Arap sabunu ve arap sabunlu karışım denemeleri yaptım. Bunlarda leke, yağ, kir çözümü gibi sorunlarda istediğimiz etkiyi sağlamadı. Bulaşık makinamın içi yapışkan bir ağ ile kaplandı.

Evet çok doğal karışımlardı ama maksadım olan temizlik adına bir aşama kat edemiyordum. Bu denemelerim için -çok titiz ve temizlik düşkünü- biri olmadığımı, makul sınırlarda bir temizlik anlayışına sahip olduğumu belirtmek isterim.

Daha yeni kurtulmuş olduğum fosfatlı ve bilimum yabancı maddeleri ihtiva eden temizleyicilere de dönemezdim. Bu yüzden bir arayıştaydım. Oğlumda sık sık solunum hastalıkları geçiyordu. Birkaç organik ve doğal temizlik iddiasında bulunan firmaların ürünlerini de denedim. Burada karalamak istemediğim için isimlerini vermiyorum. Ama ya doğallıkları sadece ambalaj baskısı olarak kalıyor yada gerçekten doğal olup temizlikleri sirke-arap sabunu etkisinden öteye gidemiyorlardı.

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle yine isteksiz ve şüpheci olarak Ersağ’dan 1-2 ürün aldım.

Bu ürünlerden beklentim ilk olarak;

1- Doğal ve katkısız olmalarıydı.

2- Temizliğinin makul ölçülerde olmasıydı.

3- Kokularının oğlumun solunumunu rahatsız etmemesi.

Uzun 6 ay kadar bir deneme dönemi geçirdim. %96 oranında organik ve bitkisel olan Ersağ ürünlerinin doğallığına dair bir çok gözlem yaptım.

– İçerisinde fosfat, silikon ve türevleri, nem tutucu gibi bazı gıdalarda dahi bulunan katkılar yoktu, bu yüzden uzun raf ömrüne sahip değillerdi. Gerçekten bazı ürünler fazla, sıcakta, baskıda ve uzun süre kullanılmadığında bozulabiliyordu. Bu benim için doğal olduğuna dair en büyük delildi.

– Bembeyaz, pasparlak, lekesiz gibi iddaları yoktu ve böyle olmadığı için makul ölçülerde güzel temizlik sağladığı için kullandıkça içim rahatlamıştı.

– Çamaşırları kış şartlarında mutlaka evde kurutmam gerektiği için, oğlumun solunumunu rahatsız ediyordu. Öyleki eve çamaşır astığımda çocuğumu öksürük tutuyordu. Ersağ ürünlerini kullandığımdan beri bu tip sorunlarımız kalmadı hamdolsun.

-Bazı ürünleri %96 organik, parfümleri organik esans olduğundan yoğun, bazı ürünleri %100 organik, her geçen gün ürün gamı yenileniyor ve dahada çeşitleniyor.

Ersağ firması kullanıcılarına oldukça duyarlı bir firma. Öyleki bizim isteklerimiz sonucu içine organik kimyasal bile koymadan tam (%100) organik temizlik ürünü ürettiler. Bu tam organikler Sertifikaları tam , hiç kokusuz ürünlerdir. Bu konuyla ilgili şu yazımı da okuyabilirsiniz.

Bu bağlamda günümüzde en makul ve en olabilir doğallıkta temizlik ürünlerini Ersağ’da buldum ve bu konuda duyarlılığı olan herkese tavsiye ediyorum.

Ürünlerle ilgili yayınlanan tanıtım şu şekilde:

DOĞAL, BİTKİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

2006 yılında hizmet için çıktığımız sevgi yolculuğunda FOSFATSIZ temizlik tozları üreterek bir ilke imza atmanın haklı sevinci ve gururunu yaşarken, beraberce başarmanın mutluluğunu paylaştık.

Ersağ şirketi, üretici bir firma olmanın verdiği güven ve bilgiyle, ülkemiz ve tüm insanlığın çevreci ve sağlıklı ürünler kullanımına vesile olmuş, ürettiği ürünlerle Türkiye’de ve Avrupa’da adından söz ettirmiştir.

Ersağ, kendi üretimin tesislerinde günümüz teknolojisini kullanarak arge çalışmalarına yatırım bütçesi kadar bütçe ayırarak, sürekli yenilik yapmış, bu yeniliklerle de çevreci, sağlıklı ve ekonomik temizlik ürünleri üretimini gerçekleştirmiştir.

Ersağ Bio %100 Bitkisel Ürünler

1 – ERSAĞ BİO SIVI BULAŞIKMATİK

2 – ERSAĞ BİO RENKLİ MATİK

3 – ERSAĞ BİO BEYAZ MATİK

İçerik: Deiyonize su, Ritha (Sapindus Mukorossi) Extratı

(Ürünümüzün içerisinde kullanılan su, steril ve iyonize edilmiş saf sudur. Ürünümüzün içeriğinde esans kullanılmamıştır.YANİ DOĞAL VE KOKUSUZDUR.

BİO ÜRÜNLER İÇERİĞİNDE ORGANİK KİMYASALLAR DAHİ KULLANILMAMIŞTIR.

Nasıl temin edebilirim derseniz?

1- ÜCRETSİZ (burdan) üye olarak kendi siparişinizi internetten %20 indirimle, kredi kartıyla yada postane ödemesiyle yapabilirsiniz.

2- rehnuma@rehnuma.org mail atarak istediğiniz ürünleri sipariş edebilirsiniz.

Herkes birgün bitkisel temizlik ürünlerine geçecek ama bünyesini kimyasal çöplüğe döndürmeden geçenler en büyük faydayı sağlamış olacaklar. Dünyaya, çevreye, sağlığına duyarlı herkesi Ersağ‘a davet ediyorum.

En çok beğenilen memnun kalınan Ersağ ürünlerinden bazıları ise şunlardır:

 

 

 

 


Share.

Leave A Reply