Tereyağlı Ürünler – Hamurdan Kalpler

0

Haftasonu Yolumuz bahçelievler yayla mahallesine düştü.Yayla anayol üzerinde bulunan bereket dönerden hemen önce etiler büfenin sokağında Hamurdan kalpler adında yeni açılan hamurişleri segmentli dükkana girdik.

Daha önce ordan birkaç ürünü tanıdık eş dostta yemiş ve bayılmıştım.Yemiştim derken ben öyle her tipini beğendim yiyenlerden değilim.içeriğini öğrenmeden ağzıma sürmem.

Ben bu ürünleri gittiğim gezmede şöyle bir uzaktan süzmüş “hmm klasik margarinli pastane ürünleridir kesin” diye aklımdan geçirmiş hiç yaklaşmamıştım.

Benim bu görsellik karşısında neden yemediğimi merak eden ev sahibi neden yemiyorsun dediğinde margarin tüketmiyorum demiştim.

Ev sahibi bunlar çok özel ürünler. Margarin kullanılmıyor. Erzurumdan getirilen özel tereyağlarla yapılıyor dedi.Ben bunu duyunca şöyle bir taneyi yarıya bölüp tadına bakayım bari dedim hatır için.Yiyiş o yiyiş patladı gitti 🙂

Yarısını yemeye niyetli ben ne var ne yok götürme hevesine girdim.

Isırdığınızda resmen tereyeğın mis gibi kokusu dimağınıza giriyor.Mahlepli tuzlu kurabiyelerinden yedim orada.Nefis ötesiydi.

 

 

 

 

 

En harikasıda KOKOSTAR adını verdikleri hakikatende kokostara benzeyen kakaolu kurabiyeleri.Aşağıda resimeleri de var.Gerçekten insan bu kadar lezzetli şeylerin katkısız olduğuna inanamıyor.

Haftasonu gittiğimizde bayanı oldukça sıkıştırdım.Bunda krema,şanti,aroma vs.. bişey varmı ne olur söyleyin dedim.Yok yok diye kesin garanti verdiler.Tereyağ yemeyenlere ayrı margarinli ürünleride varmış ama tereyağlı olanları söylüyorlar onlardan seçiyorsunuz.Birde diyolarki “kaç kişi tereyağ arayışındaki.Margarinli olsun uygun olsun lezzetli olsun yeter diyor insanlar”.Ben dedim merak etmeyin baya bir tanıdığım var tereyağ arayışında margarinden sakınan.

 

 

 

 

 

Mekan direk cadde üzerinde değil o yüzden biraz müşteri sıkıntısı yaşıyor.Fiyatları normal pastanelerden çok farklı değil. Düşününce fruktozlu tatlılar,margarinli kurabiyeler ne kadarda kar ediyorlar. Böyle bir yerin anadolu yakasındada olması lazım aslında.Ama anadolu yakasınada büyük sipariş verilirse getiriyorlarmış.

Ayrıca hamurdan kalplerin orjinal bir yönüde yediğiniz lezzetleri donmuş olarakda alabiliyorsunuz.Donmuş kurabiye,donmuş su böreği, donmuş içli köfte, donmuş kek gibi ürünleri var.Hazır pişmişlerden daha uygun fiyata satılıyor.Acil misafirler için alınıp buzluğa atılabilir.Kabarma garantili.

Sipariş üzerine doğum günü pastaları da yapıyorlarmış.Ama ben kremşantide yemiyorum dedim.Size özel pastada yaparız dedi.Oradayken süngerboblu bir pastayla uğraşıyordu.Hakikaten sanat eseri gibiydi 🙂

İşin arka planında gıda mühendisleri ,yetkin yemek üstadları özel tarifleriyle yer alıyor.Bildiğim başka bir yönüde bu mekanda çalışanlar ve mekanın geliri bir patrona bağlı değil sosyal  sorumluluk projelerinde kullanılıyor.

Oğluma gelince o bayıldı bu işe.Çünkü dışardan doğru düzgün bir şey almadığımız için alınca çok seviniyor.”Anne zararlı yokmuymuş” diyor ısrarla.”Tereyağlı mı anne” diyor.Yok oğlum ye rahat rahat diyorum.Öyle seviniyorki.En çok kokostarı sevdi.Birde elmalı kurabiyeleri. Cocostarı ısırınca içinden hindistan cevizli bişeyler çıkıyor.Aynısını evde denedim hindistan cevizleri kayboldu :(Nasıl yapıyorlar bilemiyorum.

Bende en çok zencefilli kurabiyeleri sevdim.Hafiften bir limon kokusuyla insanın ağzında dağılıyor.

Ürünler doğal ve katkısız olduğundan öyle bir oturuşta bir kutu biteremiyorsunuz canınız istesede doymuşluğun hissiyle öyle seyrediyorsunuz bir süre.Katıkılı ürünler gibi yesenizde doymama hissi oluşmuyor.

Mekan kaliteli ve katkısız malzemeler kullandığından giderleri daha yüksek fakat fiyatları sanırım giderlerine nazaran düşük tutuyorlar… Ama insanların bu kaliteli ürünlere bekledikleri kadar rağbet göstermediklerini, böyle giderse zorunlu olarak margarine dönülebileceğini ifade ediyor Rukiye Hanım. Kalitenin yükseklerde tutulması, sağlığın ön planda olması için destek olalım biz de, etrafımıza duyuralım bu mekanı kalkınmasına yardmcı olalım….

 

 

Adresi şöyle:Yayla mh.Adnan menderes bulvarı.Röntgen sok.No:3/b Bahçelievler/istanbul

tel:0212 441 60 00

http://hamurdankalpler.blogspot.com/

http://www.facebook.com/pages/Hamurdan-Kalpler/133368173377334

Share.

Leave A Reply