Katkısız Naneli Şeker

0

Katkısız beslenmeye çalışıyorsanız öyle herşeyi yiyebilirim gibi bir iddianız olmayacak. Artık neyden ne kadar neye benzetip yiyebilirseniz o kadarına şükredeceksiniz. Misal Naneli şeker.8ab790b9074fed051af256aa504a66b7_XL

Piyasadaki naneli şekerlerin neredeyse hepsi glikozlu. Bu yüzden naneli şeker yemek gibi bir hayalimiz yoktu. Eskiden mevlitlerde külah gibi bir kutuda verilen naneli şeker ve lokumlar mazide kalmıştı.

Taki Eşim’in Karabüklü olması hasebiyle bir Safranbolu gezimiz sırasında SafranTat’ın kendi yapımı katkısız naneli şekerleri görünceye kadar.

Şekerleri çok sevinerek aldık ve çok güzel yedik. Lezzet olarak çok güzeller.

Katkısız olduklarından da çok uzun ömürlü değiller, özellikle sıcak bir arabada unutulursalar eriyip yok olabilirler aman dikkat.

İçerik bilgisi şöyle: Hiçbir katkı maddesi olmadan %100 doğal malzemelerden üretilmektedir.

Glikoz kullanılmadığı için boğazda yanma hissi yaratmaz.

Üründe hiçbir aroma, boya vb.. katkı maddesi kesinlikle bulunmamaktadır.

Her zaman Safranbolu’ya gidemeyenler ne yapacak? Artık Safrantat lokum ve şekerleri internettede satılıyor. Bizzat sipariş vererek temin edip görmüş olduk. Ayrıca siparişimizle brlikte hediye gelen güllü lokumda çok lezizzdi. Katkı maddesi kullanılmadan imal edilen Safrantat lokum ve naneli şekerlerini herkese tavsiye ediyorum (diğer ürünlerini tek tek incelemedim).

Ayrıca Naneli şeker özellikle hamileliğin ilk dönem bulantıları için çok büyük rahatlatıcı olabilir 🙂

Safrantat Naneli şeker e-satış sitesi: http://www.lokumstore.com/naneli-akide-sekeri-500-gr-urun286.html

Share.

Leave A Reply