İstanbul’da Ramazan – 2011

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan hazırlıkları aralıksız sürüyor. Sultanahmet Meydanı dışında da birçok farklı noktada, bu mübarek ayın ruhuna uygun programlar ve etkinlikler İstanbulluları bekliyor. Sokak iftarlarından, Sosyal Tesis iftarlarına, Feshane’den Kitap Fuarlarına kadara birçok alanda İftar sofralarını renklendirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın talimatıyla bu yıl da sokak iftarları yapılacak. Tüm hazırlıklarını tamamlayan Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, ilçe listelerini oluşturmaya devam ediyor.

İSTANBUL SOKAK İFTARLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında İstanbul halkını iftar sofralarında buluşturacak. Geçen yıl günde yaklaşık 20 bin kişiye verilen hizmet bu Ramazan ayında da İstanbul’un farklı semtlerine kurulan iftar sofralarında devam edecek.

FESHANE SAHNE ETKİNLİKLERİ

İstanbul’da her yıl düzenlenen Ramazan ayı Feshane Şenlikleri 01- 29 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacak. Tasavvuf müziği eşliğinde konserler tertip edilecek, ilahiler dinlenilecek, çocuklar için Hacivat-Karagöz gibi geleneksel gösteriler düzenlenecek.

BEYAZIT SAHNESİ

Bu yılda İstanbul Beyazıt Sahnesi’ndeki gösteriler, Türk Tasavvuf Müziği’nden seçme eserler, geleneksel sahne gösterileri, çocuk eğlenceleri ve Türk Sanat Müziği eserleri İstanbullulara keyifli anlar yaşatacak.

BEYAZIT 30. TÜRKİYE KİTAP VE KÜLTÜR FUARI

Her yıl Ramazan ayı boyunca kitapseverlerle buluşan “Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” bu yıl yine Beyazıt Meydanı`nda İstanbulluların beğenisine sunulacak. Edebiyat, tarih, kültür, medeniyet ve din alanında pek çok kitabın yer aldığı fuarda kitapseverler, yeni yayınları geniş bir yelpazede izleme imkanı bulacak.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu yıl 30.si düzenlenen “Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” Ankara’da Kocatepe ve Hacı Bayram Camii avlusunda ve İstanbul’da Beyazıt Meydanı’nda açıldı.

Fuarda yüzlerce yayınevi, 50 bini aşkın kitabı, okurlarla buluşturuyor… Server İletişim de, bu fuar kapsamında eserlerini anlaşmalı yayınevlerinin stantlarından kitapseverlerin istifadesine sunuyor.

SOSYAL TESİSLERDE  30 GÜN RAMAZAN PROGRAMI

İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde nezih, ferah ve sıcak bir aile ortamında hizmet veren Sosyal Tesisler, Ramazan ayına özel iftar menüleriyle bu yılda misafirlerini ağırlayacak. İstanbullulara daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet etmeyi ilke edinen Sosyal Tesisler 15 farklı noktasında özel menü seçenekleriyle iftar sofraları şenlendirecek.

Birinci sınıf servis ve hizmet kalitesiyle Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini, bütçeye uygun fiyatlarla sunan tesislerde 444 1 034 iletişim telefonundan rezerve yapılmaktadır.

Feshane Ramazan Etkinlikleri programını görmek için tıklayınız…

Ümraniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri için tıklayınız…

Enderun usulu teravih namazı kılmak için tıklayınız

 

Program oldukça dolu dolu özellikle 3-13 yaş arası çocukları olanlar için mehter, çocuk oyun gösterileri vb.. programla kaçırılmamalı.

Oğlum ona bakugan ve örümcek adamı anlatan arkadaşlarına diyorki “Biz onu sevmiyoruz Fatih ondan daha güçlü kocaman ordusu var” 🙂

Yavrularımızı daha küçükten milli ve manevi duygularımızla, köklü tarihimizin munhasır şahsiyetleriyle tanıştırırsak yabancı kültürlerin suni kahramanlarına özenmeyeceklerdir inşAllah…

Hayırlı, verimli bir ramazan ayı geçirmeniz dileğiyle…

Share.

Leave A Reply