Akıllı Telefonda Faydalı Uygulamalar

1

Bu teknoloji devrinde çocuğu telefondan, bilgisayardan tabletten uzak tutmak deveye hendek atlatmaktan zor gerçekten. Biz 8 yaşındaki oğlumuzu elimizden geldiğince sınırlandırarak kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Ama evde tutsanız parkta gezmede elinde tabletle dünyadan kopmuş bir yaşıtıyla karşılaşıyor. Bir şekilde oyunuyor, oynatlıyor, özeniyor. Tamamen yasaklamak bence pekde iyi bir çözüm değil.İpleri iki ebebeyninde elinde tutması en güzeli. Bu şekilde faydalı olma ihtimali olan şeylere yönlendirebiliyorsunuz.

Bir dönem eşimin iphone telefonuyla çok fazla oynayan oğlum, gerçekten çok sinirli asabi ve ergen gibi hallere büründü. Sonra ıphone’da oyun oynamayı yasakladık ve evdeki diğer akıllı cihazlara sınırlı oyunlara yönlendirdik. Şimdilerde bende android işletim sistemli bir telefon aldım ve bu telefonu nasıl daha faydalı kullanabilirim derdine düştüm.

Şimdi bahsetmek istediğim kısım ise; akıllı telefonlarda çocuklara yönelik güzel, faydalı uygulamalardan bir tanesi:

Fetih İstanbul Oyunu

-Oyun ücretsiz- Googleplay’den indiriliyor. (Linke Bakın)

İstanbul’un fethini oynuyorsunuz, müzikleri mehter marşı, topları gülleleri ve askerleriyle gerçekten güzel bir oyun olmuş.

Yapanlardan Allah razı olsun. Böyle oyunların çoğalmasını, aynı şekilde çocuklarımıza tarih bilinci yükleyecek oyunlar ve çizgi filmlerin çoğalmasını diliyorum. Aynı oyunun kutulusuda satılıyor.

Her ne kadar faydalı bir oyun olsada çocuğunuzun fazla abartmadan oynanmasına müsade edin diyorum.

Akıllı telefonlarda çocuklar için faydalı uygulamalar yazısının devamı gelecek inşAllah 🙂

Resimler oyundan kareler:

 

Share.

1 Yorum

Leave A Reply